YouTube: wykres oglądalności filmu trafi do wszystkich użytkowników

YouTube: wykres oglądalności filmu trafi do wszystkich użytkowników

Jakiś czas temu informowaliśmy was o planach YouTube dotyczących wprowadzenia wykresu aktywności na filmie. Taką opcję spora część użytkowników może kojarzyć chociażby z Pornhuba. Teraz testowana przez giganta funkcja w końcu trafi do wszystkich użytkowników.


Wykres aktywności w filmie polega na wyświetleniu wykresu na całej długości materiału, który zmienia się zależnie od tego, ile osób oglądało dany fragment nagrania. W ten sposób, możemy w łatwy sposób przejść do najciekawszej części materiału lub po prostu momentu, gdzie twórca kanału mówi o tym, co faktycznie chcieliśmy usłyszeć przed jego odpaleniem.

Do tej pory taki wykres widzieli tylko subskrybenci YouTube Premium, którzy zgłosili chęć udziału w testach nowości. Jak poinformował jednak YouTube, wykres aktywności ma teraz trafić do wszystkich użytkowników, na wszystkich platformach. Funkcja będzie zatem działała zarówno na desktopach, jak i urządzeniach mobilnych.

 Trzeba przyznać, że jest to nowość, na którą czekała spora część użytkowników. Opcja wykresu znacznie ułatwi korzystanie z platformy dla odbiorców treści. Pytanie tylko czy z tego rozwiązania zadowoleni będą twórcy, którzy być może niekoniecznie chcieliby, żeby ich widzowie pomijali niektóre fragmenty filmu.

 

Co uważacie o tej nowości? Cieszycie się z jej wprowadzenia?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.