YouTube wycofuje się ze zmian w regulaminie dotyczących przeklinania

YouTube wycofuje się ze zmian w regulaminie dotyczących przeklinania

Jakiś czas temu informowaliśmy was o nowej polityce YouTube, która zaostrzyła regulamin m.in. w kwestii demonetyzacji materiałów zawierających przekleństwa. Po krytyce wielu twórców, YouTube postanowił częściowo wycofać się ze zmian i zapowiedział aktualizację wytycznych.


O sprawie informowaliśmy na początku tego roku. Przekazaliśmy wtedy, że według wielu twórców, YouTube zmienił swój regulamin, co wkrótce zostało oficjalnie potwierdzone. Nowe wytyczne wprowadziły m.in. całkowitą demonetyzację materiałów, które w pierwszych 15 sekundach materiału zawierają przekleństwo. Twórców najbardziej uderzyło jednak to, że w tym przypadku prawo działa wstecz. Oznaczało to, że wielu YouTuberów zostało pozbawionych zarabiania na filmach z przeszłości. Sprawa została szeroko skrytykowana przez wielu twórców, w tym tych, którzy posiadają wiele milionów subskrypcji na swoich kanałach. W tym tygodniu okazało się, że platforma zamierza się wycofać z niektórych zmian.

 O sprawie poinformował portal TechCrunch, który w swoim wpisie zamieścił komunikat od YouTube. Czytamy w nim, że serwis wziął pod uwagę krytykę społeczności i wkrótce zamierza wprowadzić zmiany dotyczące nowej wersji regulaminu. Pełną wersję komunikatu możecie przeczytać tutaj:
W ostatnich tygodniach usłyszeliśmy od wielu twórców krytyczne słowa odnośnie tej aktualizacji. Ten feedback jest dla nas ważny i jesteśmy w trakcie wprowadzania pewnych poprawek do polityki, aby odpowiedzieć na obawy twórców. Jak tylko będziemy mieli więcej informacji, skontaktujemy się z naszą społecznością twórców.

Jak zatem widzimy, na szczegóły musimy jeszcze poczekać. Nie wiemy w tej chwili tego, jak dokładnie będą wyglądały zmiany w regulaminie. Możemy jednak przypuszczać, że nie będzie on aż tak rygorystyczny. Cieszy więc reakcja administracji serwisu na zdanie twórców, którzy krytykowali niektóre zapisy nowych wytycznych. Jeśli YouTube oficjalnie podzieli się wspomnianymi zmianami, od razu poinformujemy was o tym na naszej stronie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.