YouTube wprowadza nową zakładkę rekomendacji filmów

YouTube wprowadza nową zakładkę rekomendacji filmów

YouTube zapowiedziało  nową zakładkę rekomendacji "Nowe dla Ciebie". Ma ona pomóc użytkownikom odnaleźć treści oraz twórców, o których nigdy wcześniej nie słyszeli. 


Algorytmy rekomendacji mają to do siebie, że zamykają użytkowników w pewnych bańkach. Jeśli oglądamy na YouTube materiały z określonych kategorii, to raczej nie mamy co liczyć na to, iż na głównej stronie zaczną pojawiać się nam zupełnie niepowiązane filmy. Dlatego jeszcze bardziej interesująca wydaje się zapowiedziana właśnie nowość.

"Nowe dla Ciebie" to nadchodząca zakładka, która zawierać ma filmy inne niż te widziane przez użytkownika na stronie głównej czy w proponowanych. Jak poinformowała Becca, menadżer produktu YouTube Discover:
Nowa sekcja ma pomóc odbiorcom odkryć twórców i zawartość, która jest dla nich zupełnie nowa. Wspomóc ma ich także w eksploracji treści poza ich standardowymi kanałami rekomendacji. Słyszeliśmy od użytkowników, że ich strony główne są nieco "nieświeże"

Trzeba przyznać, że mówimy o naprawdę przydatnej funkcjonalności. W końcu w szybki sposób będzie można obejrzeć coś odmiennego. Sama zakładka pojawi się w dwóch miejscach. Przede wszystkim na stronie głównej w formie kolorowego przycisku- na początku paska z kategoriami znajdującego się u góry interfejsu.Poza tym przewijając feed użytkownikom pojawiać się będzie stosowna informacja o nowości, a co za tym idzie - możliwość przejścia do "Nowe dla Ciebie". Opisana funkcja ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu w wersji YouTube na urządzenia mobilne. Nie wiadomo do końca kiedy trafi do przeglądarkowej odsłony platformy.

 

Co sądzicie o nadchodzącej zakładce? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.