YouTube wprowadza

YouTube wprowadza "inteligentne pobieranie" do aplikacji

YouTube rozpoczął testy "inteligentnego pobierania". Funkcja ta pozwoli na automatyczne pobieranie filmów z sekcji "Polecane" przy aktywnym połączeniu z siecią Wi-Fi.


YouTube wprowadzi niedługo kolejną nowość dla osób opłacających abonament Premium. Mowa o "inteligentnym pobieraniu", które jest zapewne dobrze znane wszystkim użytkownikom usługi Music. Na czym polega nowość?

Przede wszystkim będzie ona opcjonalna. Użytkownik, który zdecyduje się na jej aktywację zostanie poinformowany o tym, że do pamięci jego smartfona pobranie zostanie maksymalnie 20 filmów tygodniowo pochodzących z karty "Polecane".

Źródło: 9to5google


Niezbędne okaże się jednak połączenie z siecią Wi-Fi. Funkcja może okazać się przydatna szczególnie dla osób sporo podróżujących i nie mających wtedy stałej łączności z internetem. Inteligentne pobieranie ma sprawić, że zawsze znajdzie się coś do oglądania.

Podobna funkcja istnieje w aplikacji YouTube Music i polega na pobieraniu utworów z sekcji "Polecane". Jeśli zaś chodzi o opcję w samym YouTube, to na razie znajduje się ona w fazie testów i do końca nie wiadomo, kiedy dostęp do niej uzyskają wszyscy użytkownicy.

 

Co sądzicie o testowanej nowości? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.