YouTube rozpoczyna walkę z fałszywymi informacjami

YouTube rozpoczyna walkę z fałszywymi informacjami

Każdy z nas co najmniej raz w życiu miał okazję natrafić na informacje, które były nieprawdziwe bądź zupełnie przekręcone. YouTube postanowił jednak walczyć ze wszystkimi "błędnymi" materiałami, które codziennie pojawiają się na portalu i zapowiedział wielomilionowe inwestycje mające na celu zlikwidowanie wszystkich powstających fake newsów. 


Na początek firma Google postanowiła przeznaczyć aż 25 milionów dolarów na walkę właśnie z nieprawdziwymi treściami na należącym do nich portalu. Amerykański gigant stworzył do tego celu program Google News Initiative, którego celem będzie umocnienie wiarygodnych źródeł informacji.W ramach programu Google zacieśni współpracę z renomowanymi, godnymi zaufania i wiarygodnymi dostawcami informacji, a treści pochodzące właśnie z takich sprawdzonych źródeł będą pokazywane użytkownikom na lepszych pozycjach w  listingach serwisu.

Google zapowiedziało także, że w przypadku ważnych, historycznych ale także aktualnych wydarzeń, materiały wideo na portalu YouTube będą uzupełniane dodatkowymi treściami tekstowymi od sprawdzonych partnerów, które potwierdzać będą zawarte w filmach informacje. Firma naprawdę chce zniwelować możliwość ewentualnej dezinformacji i zapowiada, że będzie to teraz jeden z jej głównych celów. Na YouTubie nowe funkcje testowane są już od jakiegoś czasu na bardzo małej grupie użytkowników serwisu. 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.