PILNE! YouTube omyłkowo usuwa subskrypcje - niektórzy stracili ich już dziesiątki tysięcy

PILNE! YouTube omyłkowo usuwa subskrypcje - niektórzy stracili ich już dziesiątki tysięcy

Dziś wieczorem zaczęły pojawiać się ogromne problemy z subskrypcjami na YouTube. Początkowo nikt nie zwracał na nie uwagi, bo wszyscy myśleli że to standardowe usuwanie nieaktywnych kont - tym razem jest inaczej!


Co się dokładnie dzieje?

W okolicach 19:00, pierwsi zagraniczni YouTuberzy, a także kilku polskich zaczęło zgłaszać pierwsze problemy. Wszyscy ci, którzy prowadzili streamy tracili ich wyjątkowo dużo. Początkowo nikt aż tak się nie przejmował, bo YouTube co kilka miesięcy usuwa nieaktywne konta. Sprawa jednak wymknęła się spod kontroli - wszystko przez błąd YouTube!

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ JAK SPADAJĄ SUBSKRYPCJE YOUTUBEROM


YouTuberzy zaczęli z czasem tracić dziesiątki subskrypcji, a ci którzy mieli ich nieco mniej, spadli nawet poniżej zera i liczba ich widzów wyświetlana jest obecnie na minusie...

black screen tv

Z informacji jakie udało nam się znaleźć wynika, że powyższy bug obejmuje jedynie wyświetlanie licznika subskrypcji. Same subskrypcje są nadal aktywne, a gdy problem zostanie naprawiony, licznik rzekomo ma wrócić do wyników wyświetlanych jeszcze przed błędem.

Jak działa sam bug?

Główną teoria wygląda tak, że gdy ktoś cofa subskrypcje, jest ona naliczana podwójnie. Do tego pojawiają się informacje dotyczące wejścia superchat'u na YouTube. W Polsce nowa funkcja zaczęła działać na portalu właśnie dziś. Mimo tego, ta teoria może zostać odrzucona, ponieważ opcja od kilku dni bezproblemowo działała w krajach, które doczekały się wejścia Superchatu jako pierwsze. O wszystkim tym pisaliśmy tutaj.

Portal napisał, że już pracuje nad błędem:Niektórzy YouTuberzy - głównie ci prowadzący livestreamy tracą naprawdę dużo. Sam Ziemniak stracił rzekomo (bo chodzi tu o samo wyświetlanie subów) już ponad 30 tysięcy widzów (aktualizacja 23:59 - na liczniku twórcy znajduje się już 100 tysięcy mniej subskrypcji)! PewDiePie livestreama odpalił natomiast specjalnie i na ten moment stracił ich już prawie 100 tysięcy.

Obecnie trwa transmisja na kanale BlackScreenTV (twórca posiada ponad 1000 widzów na minusie). YouTuber przedstawia liczniki największych twórców, których liczniki dosłownie szaleją:


AKTUALIZACJA


W nocy pojawił się oficjalny komunikat YouTube w tej sprawie. Tak jak większość osób przypuszczała, bug dotyczy jedynie licznika, a nie prawdziwej liczby widzów. Do tego, portal naliczał wszystkie "unsuby" podwójnie:

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.