YouTube usunął rekordową liczbę kanałów

YouTube usunął rekordową liczbę kanałów

YouTube w ostatnim kwartale usunął rekordową liczbę kanałów. W porównaniu z wcześniejszym kwartałem, liczba skasowanych kanałów na platformie wzrosła o blisko 46%.


Informację podał Atlas VPN, który na podstawie analizy podał, że Google usunął w ostatnim kwartale 5,8 mln kanałów. Wcześniejszy rekord z trzeciego kwartału 2021 roku wynosił 4,8 mln usuniętych kanałów. To zatem duży przeskok, który związany jest przede wszystkim z rosnącą liczbą kanałów odpowiedzialnych za spam lub wprowadzających w błąd. Część z kanałów została usunięta także ze względu na promowanie oszustw.Z podanych wyżej przyczyn, usuniętych zostało ponad 91 procent kanałów. Znacznie mniej, bo zaledwie 3,3%, zostało usuniętych z powodu prezentowania nagości lub treści seksualnych, a 1,8% ze względu na naruszenie zasad związanych z bezpieczeństwem dzieci na YouTube. Ciekawa statystyka dotyczy także permanentych blokad. Według analizy, takiego bana otrzymał około 1% twórców usuniętych kanałów.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.