YouTube ułatwi wznawianie niedokończonych filmów

YouTube ułatwi wznawianie niedokończonych filmów

YouTube rozpoczęło testy funkcji, która docelowo ma ułatwić przełączanie się pomiędzy platformami w celu wznowienia oglądania przerwanego filmu.


YouTube co prawda posiada opcję zapisującą stan obejrzanego filmu, lecz nie działa ona do końca dobrze. Teraz trwają pracę nad jej usprawnieniem. Nowość zauważyła już u siebie część użytkowników.

Polega ona na wyświetlaniu miniaturowego odtwarzacza na desktopowej wersji platformy. Jeśli więc przerwiecie oglądanie filmu na telefonie, to w przeglądarce pojawi się podgląd tego materiału wraz z zachętą do wznowienia odtwarzania. Wygląd funkcji możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu.

Źródło: 9to5google


Tego typu usprawnienie może się przydać i nieco usprawnić proces przełączania się pomiędzy telefonem a komputerem/laptopem w celu obejrzenia konkretnego materiału. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy YouTube zdecyduje się na wdrożenie nowości u wszystkich użytkowników.

 

Co sądzicie o testowanej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.