YouTube tworzy usługę z darmowymi kanałami TV

YouTube tworzy usługę z darmowymi kanałami TV

YouTube planuje wprowadzić nową usługę. Dzięki niej, już wkrótce na platformie za darmo obejrzymy niektóre kanały telewizyjne.


Od dawna niektóre kanały telewizyjne udostępniają swoje transmisje w serwisie YouTube. Do tej pory, platforma była jednak pozbawiona odrębnej usługi z darmowymi kanałami TV. Jak poinformował jednak rzecznik prasowy YouTube w rozmowie z Wall Street Journal, testy takiej funkcji właśnie się rozpoczęły. Na ten moment usługa telewizji z reklamami trafiła do pierwszych użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

YouTube TV Review | PCMag

Według informacji dziennika, pomysł giganta wydaje się jak najbardziej zasadny, ponieważ znaczenie darmowych treści przekazywanych w streamingu rośnie z roku na rok. Wydaje się, że YouTube może zatem wykorzystać ten potencjał oraz fakt, że coraz więcej urządzeń jest podpiętych do usługi Smart TV. Dzięki nowym transmisjom z reklamami, YouTube mógłby w ten sposób łatwo zwiększyć swoje przychody.

Źródło: TWJ/YouTube

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.