YouTube testuje opcję tłumaczenia komentarzy

YouTube testuje opcję tłumaczenia komentarzy

YouTube rozpoczął właśnie testy funkcji, która pozwala na tłumaczenie wszystkich komentarzy umieszczanych pod filmami. Skorzystają z niej na razie wyłącznie subskrybenci wersji Premium serwisu.


Część użytkowników YouTube zauważyła dostępność zupełnie nowej funkcji. Mowa oczywiście o tytułowym tłumaczeniu komentarzy. Jak się okazuje, jest to eksperymentalna opcja dostępna obecnie tylko dla osób opłacających abonament Premium.

Na czym polega nowość? Przy każdym komentarzu pojawiać zaczęła się nowa ikona "Tłumacz". Po jej kliknięciu wykrywany jest język, w którym napisana została treść oraz tłumaczona na język systemowy. YouTube - a jakżeby inaczej - wykorzystuje technologię Google Tłumacza.

Źródło: YouTube


Funkcja będzie aktywna do 9 września. Potem osoby odpowiedzialne za YouTube zastanowią się czy testy przebiegły pomyślnie i dopiero wtedy zapadnie decyzja o jej powszechnym wprowadzeniu. Finalnie tłumaczenie zostanie udostępnione wszystkim użytkownikom - nie tylko tym Premium.

Źródło: Android Police


Oczywiście można mieć zastrzeżenia co do samej funkcji, bo niekiedy tłumaczenie luźno napisanych treści (lub tych, gdzie występuje slang) nie jest zbyt dobre. Funkcja może jednak w pewnych sytuacjach okazać się naprawdę przydatna.

 

Co sądzicie o opcji tłumaczenia komentarzy? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.