YouTube testuje nowy wygląd interfejsu aplikacji mobilnej

YouTube testuje nowy wygląd interfejsu aplikacji mobilnej

Z ekranu znika czerwony pasek postępu wyświetlany podczas oglądania filmów. YouTube prawdopodobnie testuje mniej kontrastowy wygląd interfejsu aplikacji i usuwa rzucające się w oczy kolory.


O tej informacji po raz pierwszy poinformował serwis 9to5google, który zauważył, że na coraz większej liczbie urządzeń mobilnych widoczna jest zmiana koloru paska postępu z czerwonego na jasnoszary.

To jedna z tych małych i nieznacznych zmian, lecz biorąc pod uwagę ciągłe ulepszanie interfejsu przez YouTube, można odnieść wrażenie, że serwis chce stopniowo „wygładzić” wszystkie kontrasty widoczne podczas poruszania się po aplikacji.Jeśli nie widzicie szarego koloru paska u siebie, warto zaznaczyć, że zmiana ta widoczna jest na smartfonach z androidem oraz z włączonym ciemnym motywem aplikacji YouTube. Co więcej, po przełączeniu motywu na jasny lub gdy po prostu zaczniemy przewijać film - kolor czerwony wraca.

Bardzo możliwe, że to jeden z elementów większej zmiany, tym bardziej że w ostatnim czasie YouTube sporo miesza na swojej mobilnej wersji. W październiku zeszłego roku serwis wprowadził nowe przyciski pod filmem, jak również dodał możliwość przybliżania wideo w czasie jego oglądania.

 

Jak obecnie podoba Wam się wygląd YouTube? Coś byście zmienili w jego interfejsie? Piszcie!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.