YouTube testuje nowy wygląd aplikacji na Androidzie

YouTube testuje nowy wygląd aplikacji na Androidzie

Mobilna wersja YouTube stale jest uzupełniana o nowe opcje. Użytkownicy z jednych zmian są zadowoleni, a z innych znacznie mniej. Tym razem nowego wyglądu interfejsu doczeka się sekcja widoku kanału. Jak ma wyglądać?


Testy nowego wyglądu w aplikacji YouTube trwają obecnie wśród wybranych użytkowników posiadających system Android. Jakich zmian możemy się doczekać w przyszłości?

Gigant zdecydował się przede wszystkim przenieść zdjęcie profilowe kanału na środek, dodając pod nim przycisk subskrypcji oraz informacje o liczbie widzów oraz dodanych materiałów. W centralnym punkcie znalazła się także ikonka dzwoneczka. YouTube postawił także na wyeksponowanie opcji płatnej subskrypcji danego kanału, która wyróżniona jest nowym przyciskiem "Wesprzyj". Nad nim znajdziemy natomiast informacje o kanale, które do tej pory były schowane w osobnej zakładce.

Po lewej: obecny wygląd interfejsu kanału. Po prawej: testowany nowy wygląd interfejsu kanału. Źródło: Android Police


Obecnie nowy wygląd kanałów otrzymała niewielka część użytkowników YouTube na Androidzie. Jeśli testy skończą się po myśli giganta, opcja zostanie zaimplementowana w niedługim czasie u wszystkich. Na szczegóły musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.