YouTube testuje nowe funkcje trybu pełnoekranowego

YouTube testuje nowe funkcje trybu pełnoekranowego

YouTube rozpoczął właśnie testy mające na celu usprawnienie trybu pełnoekranowego. W odtwarzaczu pojawią się nowe przyciski, które umożliwią m.in. dodawanie łapek w górę lub w dół bez minimalizowania filmu. Zmian ma być jednak więcej.


Widok pełnoekranowy na YouTube już od kilku lat wzbogacany jest o nowe funkcje oraz przyciski. Jak informuje portal Android Police na podstawie nowości dostrzeżonych na urządzeniach Samsung Galaxy Fold 3 oraz Samsung Galaxy S21, wkrótce odbiorcy powinni otrzymać kolejne z nich. Najważniejszą zmianą ma być zestaw przycisków, które pozwolą na m.in. polubienie danego materiału, przejście do komentarzy, dodanie klipu do biblioteki czy też udostępnienie materiału bez wychodzenia z trybu pełnoekranowego.Kolejną widoczną na załączonym screenie nowością jest opcja wyświetlania opisu. Użytkownicy otrzymają możliwość jego przeczytania po kliknięciu w tytuł filmu w trybie pełnoekranowym. Całość posiada nową czcionkę, a ikonki nieco różnią się od aktualnie znanych nam z YouTube, co dla niektórych może być zaskoczeniem.

Na ten moment nie wiemy niestety, kiedy nowości zawitają do wszystkich użytkowników. Nie pozostaje nam zatem nic więcej jak cierpliwie czekać na dokończenie testów i finalne wprowadzenie opcji w aktualizacji aplikacji.

 

Co uważacie o nowych opcjach trybu pełnoekranowego?


Źródło: Android Police

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.