YouTube Shorts z oficjalnym tanecznym wyzwaniem

YouTube Shorts z oficjalnym tanecznym wyzwaniem

YouTube Shorts kilka dni temu zostało oficjalnie zaimplementowane we wszystkich krajach, w których działa YouTube. Teraz platforma powownie wzorując się na TikToku ogłosiła swoje pierwsze oficjalne taneczne wyzwanie. 


Debiutanckie taneczne wyzwanie YouTube Shorts powstało we współpracy z zespołem BTS. Challenge rozpocznie się 23 lipca i będzie polegał na tworzeniu 15-sekundowych filmików bazujących na powtarzaniu tanecznych ruchów z klipu "Permission to Dance" od BTS.Użytkownicy materiały powinni oznaczyć hashtagami #PermissionToDance oraz #Shorts. Najlepsze materiały z całego świata zostaną wybrane przez BTS, który stworzy komplikację wideo na podstawie krótkich filmów. Lyor Cohen (szef ds. muzyki na YouTube) w oświadczeniu napisał:
Cieszymy się, że możemy współpracować z BTS w wyzwaniu "Permission to Dance" na YouTube Shorts, pomagając przy tym w szerzeniu radości i budowaniu trwałych więzi wśród ich fanów na YouTube na całym świecie.

Przypomnijmy, że klip do "Permission to Dance" od BTS został opublikowany 9 lipca i od tego czasu wygenerował ponad 180 milionów wyświetleń. Możemy spodziewać się zatem, że challenge zostanie równie dobrze przyjęty i wkrótce zdobędzie sporą popularność na YouTube Shorts.

Źródło: TubeFilter / YouTube

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.