YouTube przyznał, że reklamy w serwisie mogą trwać bez limitu czasowego

YouTube przyznał, że reklamy w serwisie mogą trwać bez limitu czasowego

Już wiele miesięcy temu przekonaliśmy się, że reklamy na YouTube mogą trwać absurdalnie długo. Pomimo tego, kilka dni temu w sieci zawrzało, gdy pewien twórca podzielił się odkryciem reklamy trwającej ponad godzinę. YouTube odniósł się do sprawy.


Swego czasu informowaliśmy was na naszej stronie, że YouTube wydłużył maksymalny czas trwania reklam w serwisie. Nie znaliśmy wtedy dokładnego limitu, ale jeden z użytkowników podzielił się screenem reklamy trwającej... 4 godziny. Teraz w sieci zawrzało, gdy Utsav Techie, czyli twórca treści technologicznych na YouTube udostępnił zrzut ekranu przedstawiający ponad godzinną reklamę. Widocznie wielu użytkowników nie zdawało sobie sprawy, jak długo mogą trwać tego typu materiały na platformie.

  

Co jednak we wszystkim najciekawsze, do sprawy w końcu postanowił odnieść się sam YouTube. Serwis na swoim oficjalnym profilu skomentował wpis Utsava i napisał, że na ten moment nie ma żadnych limitów na długość reklam, które można pominąć. Reklamy bez możliwości pominięcia mogą mieć za to maksymalnie 15-20 sekund.

 Pomimo tego, tak długie reklamy na YouTube na szczęście wciąż pozostają rzadkością. Trudno się temu dziwić, bo z punktu widzenia reklamodawcy, nie są one tak efektywne - szczególnie biorąc pod uwagę, że użytkownik szybko pominie takie wideo lub pozostawi je otwarte zapominając o treści. Ten drugi scenariusz może być za to korzystny z perspektywy twórców YouTube i samego serwisu, który będzie mógł pochwalić się większymi wpływami. W końcu z oglądania lub rzekomego "oglądania" reklam, platforma zarabia spore pieniądze.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.