YouTube przestaje wydawać przyciski za subskrypcje?!

YouTube przestaje wydawać przyciski za subskrypcje?!

Wbrew pozorom YouTube nie przestanie rozdawać swoich popularnych przycisków za osiągnięcie danej liczby subskrypcji przez to, że DeeJayPallaside dostał aż dwie takie nagrody i tym samym rozbił bank. Niestety, ale sytuacja jest odrobinę gorsza, bo YouTube przestanie rozdawać przyciski tym kanałom, które po prostu nie podobają się zarządowi platformy.  


Niestety już nie wszyscy YouTuberzy będą otrzymywać przyciski za kolejne progi subskrypcji. Do tej pory sytuacje, w których ktoś nie dostawał swojej nagrody były brane z przymrużeniem oka i można było potraktować je jako nieporozumienie. Okazuje się jednak, że YouTube zajął oficjalne stanowisko. Oto tweet jednego z YouTuberów, który postanowił przyjrzeć się sprawie:YouTuber zapytał się, czy dostanie on swój przycisk, w odpowiedzi zwrotnej natomiast support YouTube'a odpisał, że po sprawdzeniu jego kanału muszą odmówić mu nagrody, ponieważ nie spełnia on kryteriów. Wśród powodów, przez które YouTuber nie dostanie swojego przycisku są: nieaktywne prawa autorskie, niewystarczająca ilość lub legalność subskrypcji czy ostrzeżenia. Ponadto YouTube zastrzega sobie prawo do przyznawania nagrody według własnego uznania.I właśnie wszystko tyczy się "własnego uznania YouTube'a", ponieważ YouTuber spełnił wszystkie inne wymagania. Poza tym jednym, którego nie sposób spełnić i dowiedzieć się, jak to zrobić. A więc oprócz fałszywych subskrypcji czy ostrzeżeń o prawa autorskie ważna jest także zawartość kanału, który po prostu może się nie spodobać YouTube'owi.

Jest to całkowicie zgodne z prawem, ponieważ przyciski wysyłane przez YouTube, jako firmę prywatną, są wysyłane tylko ze względu na to, że jest to dla nich dobre wizerunkowo. Firma nie ma obowiązku dawać każdemu twórcy przycisku. Dlatego najprawdopodobniej kanały, na których znajdują się treści nieodpowiednie dla polityki YouTube'a nie będą w ten sposób przez niego wspierane.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.