YouTube pozwoli prowadzić streama w dwie osoby

YouTube pozwoli prowadzić streama w dwie osoby

YouTube rozpoczął testy nowości, która pozwoli twórcom na prowadzenie transmisji na żywo z zaproszonym przez siebie gościem. To kolejny sposób na zwiększenie zaangażowania użytkowników.


YouTube ostatnimi czasy próbuje zachęcić coraz to pokaźniejszą grupę osób do korzystania z kluczowych funkcjonalności platformy. Nie tak dawno doczekaliśmy się wprowadzenia zupełnie nowych zakładek na kanałach oraz implementacji pseudonimów. Teraz nadeszła kolej na kolejne usprawnienie.

Już wkrótce twórcy będą mogli skorzystać z opcji "Go Live Together", dzięki której otrzymają możliwość zaproszenia osoby współprowadzącej do transmisji na żywo. Taki użytkownik będzie musiał rzecz jasna najpierw otrzymać stosowną prośbę oraz ją zaakceptować.

Źródło: YouTube


Na samym początku usługa pozwoli na zaproszenie wyłącznie jednego twórcy jednocześnie - w przyszłości limit ma zostać nieco rozszerzony. Warto też wiedzieć, iż zorganizowanie takiego streama będzie możliwe wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej (to także tymczasowe rozwiązanie).

Współprowadzący influencerzy mogą w trakcie transmisji się zmieniać, co zapewne pomoże zwiększyć dynamikę wydarzenia. Ważną kwestią jest jednak kierowanie całego przychodu z reklam do osoby hostującej streama - informacja o nim także nie pojawi się na kanale drugiej osoby. To ma "wkrótce" się zmienić.

Na razie nowość testowana jest u wybranych amerykańskich twórców. Trudno na ten moment określić, kiedy narzędzie pojawi się w Polsce - pozostaje uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości.

 

Co sądzicie o testowanej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.