YouTube pozwoli odwołać się od decyzji o demonetyzacji z poziomu aplikacji mobilnej

YouTube pozwoli odwołać się od decyzji o demonetyzacji z poziomu aplikacji mobilnej

YouTube wprowadził szereg nowości do mobilnej aplikacji Studio. Mowa między innymi o możliwości odwołania się od decyzji o demonetyzacji filmów z poziomu smartfona. Opcja była do tej pory dostępna wyłącznie z poziomu desktopowej wersji usługi.


Wszystko wskazuje na to, że YouTube Studio na urządzenia mobilne w końcu zaczyna być rozwijane. Jest to specjalna aplikacja umożlwiająca zarządzanie publikowanymi treściami, kanałem oraz wszystkim, co jest powiązane z działalnością internetowego twórcy.

Poinformowano właśnie o szeregu nowości, które można dostrzec po zaktualizowaniu usługi. Pierwsze co rzuca się w oczy, to oczywiście przeprojektowany interfejs - pojawiły się nowe ikony oraz dodano dolny pasek nawigacyjny. Korzystanie z aplikacji ma być od teraz o wiele przyjemniejsze i bardziej intuicyjne.

Źródło: YouTube


Postarano się także o specjalne filtry komentarzy. Twórca może teraz bez problemu szukać wpisów pochodzących od osób z konkretną liczbą subskrypcji czy statusem. Pojawiła się także opcja wyświetlania komentarzy zawierających pytanie oraz tych, na które już odpowiedziano.

Świetną nowością wydaje się również możliwość odwołania się od decyzji o demonetyzacji konkretnych filmów bezpośrednio z poziomu smartfonu. Wystarczy udać się do zakładki "Zawartość", wybrać żółtą ikonkę dolara, a następnie poprosić o "Request Review".

Źródło: YouTube


Zadowoleni powinni być również Polacy, którzy w końcu zobaczą przychody w złotówkach. Do tej pory zarobki wyświetlane były wyłącznie w amerykańskich dolarach.

Wszystkie wyżej opisane nowości powinny być już dostępne w mobilnej aplikacji YouTube Studio.

 

Korzystacie z mobilnej wersji YouTube Studio? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.