YouTube pozwoli na czytanie komentarzy w trybie pełnoekranowym

YouTube pozwoli na czytanie komentarzy w trybie pełnoekranowym

YouTube ma w planach wprowadzenie kolejnych zmian. W nowej wersji testowej aplikacji użytkownicy na pełnym ekranie mogą wyświetlać komentarze widzów, co do tej pory było możliwe jedynie podczas oglądania transmisji na żywo.


Zmiany zostały zapowiedziane podczas ostatniej konferencji Google I/O 2021. Oprócz tytułowej opcji, zapowiedziano m.in. funkcję, która pozwoli na zapętlanie odsłuchiwanych utworów. Najważniejszą kwestią są jednak komentarze, które pojawia się w trybie pełnoekranowym. YouTube zastosuje przy tym technologię, która automatycznie przeskaluje wideo, aby sekcja komentarzy nie zasłoniła istotnych elementów wideo. W wyświetlanej sekcji użytkownicy będą mogli także na bieżąco reagować na komentarze.Wspomniana funkcja jest obecnie testowana przez serwis, a pierwsi użytkownicy, którzy z niej korzystają, zgłaszają problemy z jej działaniem. Mamy nadzieję, ze YouTube szybko naprawi problem i wprowadzi nową opcję dla wszystkich osób.

Źródło: Android Police

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.