YouTube podpowie, która część filmu jest najciekawsza

YouTube podpowie, która część filmu jest najciekawsza

YouTube planuje zaznaczać te fragmenty filmów, które cieszą się największą popularnością wśród widzów. Ma to pomóc w sprawnym przechodzeniu do najciekawszej części materiału.


YouTube regularnie testuje nowe funkcje i usprawnienia, które początkowo są dostępne dla wyłącznie niewielkiej grupy użytkowników. Nie inaczej jest i tym razem - już niedługo serwis może wzbogacić się o naprawdę ciekawą nowość.

Mowa tu o automatycznym zaznaczaniu tych części filmów, które były najchętniej ponownie odtwarzane przez odbiorców. Nad paskiem postępu wyświetlać ma się specjalny wykres ukazujący poziom zainteresowania konkretnymi fragmentami danego materiału.Jak możemy wyczytać ze strony pomocy YouTube:
Testujemy wykres zaangażowania nad paskiem postępu: Eksperymentujemy z pokazywaniem widzom sygnału, który pomoże im szybko zorientować się, które fragmenty wideo mogą być interesujące. Jeśli bierzesz udział w tym eksperymencie, zobaczysz wykres nad czerwonym paskiem postępu podczas przewijania - jeśli wykres jest wysoki, oznacza to, że część wideo była często oglądana ponownie.

Warto mieć na uwadze, że dostęp do funkcji ma obecnie niewielka grupa użytkowników. Nie wiadomo kiedy - i czy w ogóle - trafi ona do wszystkich konsumentów.

 

Co sądzicie o testowanej nowości? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.