Nadchodzi YouTube Plus - o co w nim chodzi?

Nadchodzi YouTube Plus - o co w nim chodzi?

Polityka prowadzona przez YouTube od dłuższego czasu spotyka się z coraz większą krytyką ze strony internetowych twórców. Tym razem jednak nie o tym - pojawiły się przecieki, jakoby Google pracowało nad nową usługą w ramach tej popularnej platformy.


Jak powszechnie wiadomo, Google kilka lat temu wprowadziło plan abonamentowy YouTube RED, w którego ramach możemy oglądać ekskluzywne materiały konkretnych osób płacąc za to odpowiednią kwotę. Okazuje się jednak, że firma z Mountain View pracuje nad kolejną nowością - YouTube Plus.Taka nazwa pojawia się kilkukrotnie w kodzie źródłowym aplikacji na system Android w wersji 12.37. Poza tym faktem nie wiadomo zbyt wiele na temat tego, czym ten YouTube Plus miałby być - pojawia się jednak wzmianka o możliwości odtwarzania filmów w tle (nawet po wyłączeniu ekranu). Spekulacji na temat tej usługi jest naprawdę sporo, lecz warto poczekać do oficjalnego potwierdzenia przez Google - być może gigant postanowi zaskoczyć swoich użytkowników czymś naprawdę pomysłowym i pozytywnym.

Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

Trwa charytatywny stream Ja,Paczka - zebrano już ponad 50 tysięcy złotych!

Krzysztof Gonciarz wystawi na WOŚP niezwykle wartościowy przedmiot!

Snapchat wypuszcza narzędzie do samodzielnego tworzenia animacji

Charytatywny stream Ekipy Fantasy wystartował! Do 15 zebrali ponad 10 tysięcy złotych

Ile rozmów dziennie prowadziliśmy? Podsumowanie Messengera w 2017 roku

Tajemnicze zmiany na kanale Boxdela. Co mogą oznaczać?