Tryb Picture in Picture na YouTube dla każdego - niestety z ograniczeniami

Tryb Picture in Picture na YouTube dla każdego - niestety z ograniczeniami

Google w systemie Android Oreo wprowadziło ciekawy tryb Picture in Picture, dzięki któremu aplikacje z włączonym filmem można sprowadzić do małego okienka i korzystać w tym czasie z innych programów. Brzmi jak rozwiązanie wręcz stworzone dla serwisu YouTube, prawda?


Tak też zresztą jest. Tytułowy tryb w aplikacji YouTube jest dostępny, ale na razie tylko w pięciu krajach i tylko w usłudze Premium. Po sieci zaczęły jednak chodzić plotki, że niedługo i darmowi użytkownicy doczekają się tego rozwiązania - niestety z pewnymi ograniczeniami.

YouTube bez usługi Premium obsługujący tryb PiP


Na Reddicie ludzie zaczęli zgłaszać, że nagle mogą korzystać z PiP na darmowych kontach. Są to przede wszystkim osoby ze Stanów Zjednoczonych oraz posiadające flagowe wersje smartfonów.

Ograniczenia, które dostrzegli użytkownicy są jednak znaczące - nie ma możliwości odtwarzania w tle teledysków czy innych klipów oznaczonych jako muzyka. Być może się to zmieni - na dalsze informacje należy oczywiście cierpliwie czekać do zakończenia testów.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.