YouTube oficjalnie rezygnuje z corocznych Rewindów

YouTube oficjalnie rezygnuje z corocznych Rewindów

YouTube Rewind 2020 nie ujrzał światła dziennego ze względu na pandemię koronawirusa. Jak się okazuje, kolejnych wersji corocznej kompilacji trendów YouTube już się nie doczekamy.


Informację w sprawie podał dziś portal Tubefilter, który potwierdził doniesienia u samego źródła, czyli YouTube. Gigant w rozmowie z serwisem stwierdził, że porzuca projekt corocznych Rewindów. Jak czytamy w uzasadnieniu, decyzja została podjęta nie z powodu krytyki widzów, ale dlatego, że niemożliwe jest uchwycenie pełnej różnorodności serwisu w kilkuminutowej kompilacji.
Chcieliśmy uchwycić momenty, aby uczcić niektóre z niesamowitych rzeczy, które stworzyła społeczność YouTube. Na przestrzeni lat widzimy, że pojedynczy Rewind stworzony przez YouTube nie może odzwierciedlać pełnego zakresu naszej społeczności twórców.

Serwis zaznacza przy tym, że chce wykazać się innym YouTuberom, którzy od lat tworzą własne Rewindy oraz dziękuje wszystkim tym, którzy uczestniczyli w dotychczasowych produkcjach podsumowujących rok.Choć YouTube Rewind najprawdopodobniej już nie zobaczymy, serwis dalej będzie publikował podsumowania na koniec roku, prezentując przy tym m.in. ranking twórców oraz filmów, które są warte uwagi.

Decyzja YouTube wydaje się z pozoru słuszna, ale społeczność dziwi tłumaczenie twórców platformy. Według niej, powody rezygnacji z Rewind są zupełnie inne, o czym świadczy ogólna krytyka na najnowsze podsumowania YouTube w formie wideo. Przypomnijmy, że YouTube Rewind 2018 został najmniej lubianym filmem w historii serwisu, a do dziś zebrał już ponad 19 milionów łapek w dół.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.