YouTube testuje nową funkcję miniaturek

YouTube testuje nową funkcję miniaturek

Dodając film na YouTube można samemu wybrać do niego miniaturkę. Posłużyć za nią może losowy fragment materiału lub własna grafika. Pewna część użytkowników została tej możliwości pozbawiona. O co chodzi?


Około 0,3% użytkowników zostało "ofiarą" nowego eksperymentu przeprowadzanego przez pracowników platformy. Te osoby, które zostały dotknięte tymże projektem natychmiastowo postanowiły wyrazić swoje niezadowolenie i sprzeciw samemu pomysłowi automatycznego ustawiania miniaturek. Głos w sprawie zabrał YouTube wyjaśniając, że są to tylko testy i idea na razie nie zostanie wdrożona w życie.Po co serwis przeprowadza takie akcje? Odpowiedź jest banalna - chce w ten sposób sprawdzić jak użytkownicy reagują na dane nowości i w oparciu o opinie użytkowników, których eksperymenty dotknęły ulepszać konkretne funkcje i usprawniać serwis.

Obserwując jednak to jak ludzie na automatyczne miniaturki zareagowali, opcja ta najprawdopodobniej nie ujrzy światła dziennego. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.