YouTube wprowadził nową kolorową animację dla przycisku

YouTube wprowadził nową kolorową animację dla przycisku "Lubię to"

YouTube w wersji na urządzenia mobilne wzbogacił się właśnie o zupełnie nową animację, która uruchamia się po kliknięciu przycisku "Lubię to". Nie wiadomo na ten moment czy zmiana pojawi się również w desktopowej odsłonie serwisu.


YouTube ostatnio nie jest zbyt często chwalony przez użytkowników. Chyba z największą krytyką spotkała się decyzja o usunięciu licznika negatywnych ocen spod wszystkich filmów. Wygląda na to, że teraz Google chce zachęcić internautów do pozostawiania pozytywnych opinii. W jaki sposób?

Cóż, od kilku tygodni zaczęto dostrzegać zupełnie nową animację, która wyświetla się w momencie kliknięcia przycisku "Lubię to" pod materiałami wideo. Wokół ikony kciuka pojawia się wtedy seria kolorowych fajerwerków, które przez ułamek sekundy zwiększają się i zwiększają, by zaraz powrócić do pierwotnego stanu.

Źródło: wł.


Wygląda to nieco tak, jakby YouTube chciał nagradzać użytkowników za wybranie właśnie tego przycisku. Po kliknięciu w "Nie podoba mi się" nie uświadczymy bowiem jakiejkolwiek animacji, a wyłącznie odnośnik do specjalnej strony, gdzie możemy przeczytać o powodach wprowadzania niektórych zmian na serwisie.

Trudno stwierdzić czy podobna zmiana pojawi się w desktopowej wersji platformy. Teraz można ją zaobserwować wyłącznie w aplikacji na Androida i iOS.

 

Co sądzicie o nowej animacji na YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.