YouTube na Androida został pobrany 10 mld razy!

YouTube na Androida został pobrany 10 mld razy!

YouTube w wersji na Androida to druga aplikacja (formalnie pierwsza) dostępna w Sklepie Play, która przekroczyła próg 10 mld pobrań. 


YouTube to bez wątpienia aplikacja znana każdemu posiadaczowi smartfonu - zwłaszcza z Androidem. Jest ona tam preinstalowana, więc trudno nie zauważyć jej obecności lub chociaż raz z niej nie skorzystać.

Podobnie jest z innymi usługami od Google, lecz to YouTube pierwsze przekroczyło próg 10 mld pobrań. Wyprzedzają ją wyłącznie "Usługi Google Play", które formalnie nawet nie są aplikacją. Konieczne są jednak do uruchomienia jakiegokolwiek innego programu z cyfrowego sklepu, więc siłą rzeczy także zostały "pobrane".

Źródło: 9to5google


Wynik robi wrażenie, bo ukazuje jak silną pozycję ma platforma na rynku. YouTube to wciąż najpopularniejszy serwis pozwalający na publikację treści dosłownie przez każdego użytkownika.

Liczba pobrań jest liczona przez Google w dosyć dziwny sposób. Na świecie istnieje ponad 3 mld aktywnych telefonów z Androidem, więc zakłada się, iż koncern zlicza każdą preinstalowaną obecność YouTube. Trudno jednak wtedy wyjaśnić dlaczego inne usługi od koncernu nie osiągnęły podobnego wyniku.

 

Co sądzicie o sukcesie YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.