YouTube Music pozwoli na bezpłatne słuchanie muzyki w tle

YouTube Music pozwoli na bezpłatne słuchanie muzyki w tle

YouTube Music wprowadza możliwość bezpłatnego słuchania muzyki w tle. Na razie ta zmiana dostępna będzie wyłącznie na terenie Kanady.


Większość muzycznych platform streamingowych pozwala na słuchanie muzyki w tle w ramach swoich darmowych wersji. Wyjątkiem jest jednak YouTube Music, które każe za tę podstawową funkcję uiścić standardową opłatę abonamentową.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Google zaczyna rozumieć brak sensu takiego ograniczenia. Jak wynika z najnowszego wpisu na blogu YouTube - usługa Music na początku listopada doczeka się ważnej zmiany w tym aspekcie.

Źródło: YouTube


Mieszkańcy Kanady od 3 listopada nie będą musieli ponosić jakichkolwiek opłat za możliwość odtwarzania utworów w tle. Dzięki temu zupełnie bezpłatnie wyślą wiadomość czy przejrzą wiadomości ze świata w towarzystwie ulubionej muzyki.

Na razie Google nie wspomina o rozszerzeniu tej zmiany na inne kraje. Zachęca jedynie do uzbrojenia się w cierpliwość i oczekiwania na kolejne informacje.

 

Co sądzicie o zaproponowanej zmianie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.