YouTube Music nareszcie zadebiutowało!

YouTube Music nareszcie zadebiutowało!

Muzyka to nieodłączny element życia większości z nas. Słuchamy jej w drodze do szkoły czy pracy, podczas odpoczynku oraz na imprezach. Firmy biją się między sobą o pierwsze miejsce w rankingu najlepszych aplikacji do odtwarzania muzyki. Teraz do walki o użytkowników dołączył YouTube, wprowadzając funkcję "YouTube Music".


Aktualnie pierwsze miejsce wśród aplikacji do odtwarzania muzyki należy do Spotify. Można tam za darmo słuchać nieograniczonej ilości muzyki naszych ulubionych wykonawców. Za 20 złotych miesięcznie istnieje jednak możliwość wykupienia funkcji premium, która usuwa reklamy, a na urządzeniach mobilnych znacznie zwiększa swobodę. Teraz pozycja Spotify może być zagrożona przez nową funkcję od YouTube. Aplikacja ma działać podobnie - darmowa wersja zawierać będzie reklamy, jednak za prawie 50 zł miesięcznie można słuchać muzyki bez przerwy.

Aplikacja stała się dostępna dla większości krajów Europy oraz kilku innych. Niestety, jak zwykle polska nie została uwzględniona na liście krajów, które jako pierwsze będą mogły testować tę funkcję. Ten zaszczyt przypadł: Austryjakom, Kanadyjczykom, Finlandczykom, Francuzom, Niemcom, Irlandczykom, Włochom, Norwegom, Rosjanom, Hiszpanom, Szwedom oraz Anglikom. Dodatkowo w USA, Nowej Zelandii, Meksyku i Korei Południowej zakres dostępności usługi został znacznie rozszerzony. Aplikacja umożliwi słuchanie utworów znanych artystów, remixów różnych piosenek i coverów. Ponadto będziemy mogli wybrać, czy chcemy tylko posłuchać utworu, czy może również obejrzeć teledysk.

Cena aplikacji nie zachęca do kupna wersji bez reklam. W porównaniu do Spotify, które oferuje podobne funkcje, cena jest zdecydowanie za wysoka. YouTube będzie musiał bardzo się postarać i dodać unikalne funkcje, by ludzie chcieli przerzucić się na ich aplikacje większym kosztem. Przy okazji uruchomienia tej usługi, firma ogłosiła uruchomienie YouTube Premium, które w  UK kosztuje prawie 60 zł. Cena zależy od kraju, w którym chcemy kupić tę opcję. W Korei Południowej cena YouTube Premium wynosić będzie tyle samo, ile YouTube Red. Niestety obecnie nie wiadomo nic o planach wprowadzenia aplikacji do Polski. Mamy nadzieję, że to tylko kwestia kilku tygodni. Nie pozostaje nam nic, jak czekać na dalszy rozwój wydarzeń!

 

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl