Za pośrednictwem YouTube kupimy dostęp do innych platform streamingowych

Za pośrednictwem YouTube kupimy dostęp do innych platform streamingowych

YouTube już wkrótce wprowadzi "sklep z kanałami" umożliwiający zakup dostępu do innych usług streamingowych. Dzięki temu konsumenci będą mogli np. opłacić platformę zaraz po obejrzeniu zwiastuna konkretnej produkcji.


Nie da się ukryć, że zwiastuny filmów czy seriali najczęściej oglądamy za pośrednictwem serwisu YouTube. Jeśli jakaś treść nam się spodoba, to musimy przejść bezpośrednio na stronę konkretnej platformy i dopiero tam dokonać finalizacji transakcji. A gdyby tak zaoszczędzić konsumentów nieco czasu?

Najnowsze doniesienia redakcji Wall Street Journal wskazują na to, że "YouTube planuje uruchomić sklep internetowy dla usług streamingowych i przy okazji odnowił rozmowy z firmami rozrywkowymi o uczestnictwie w nadchodzącym programie". Jak to dokładnie będzie wyglądać?

Źródło: pixabay.com (Mizter_X94)


Tego dokładnie nie wiadomo, lecz najprawdopodobniej w serwisie pojawi się specjalna sekcja. Ponadto pod zwiastunami wybranych seriali i filmów pojawi się odnośnik informujący o możliwości obejrzenia tytułu na konkretnej platformie. Użytkownik będzie mógł w szybszy sposób przejść do strony opłacania subskrypcji.

Jak możemy przeczytać w artykule Wall Street Journal:
Nowy sklep YouTube kanał będzie oferować marketingowe zalety dla usług strumieniowych, ponieważ konsumenci będą oglądać zwiastuny programów lub filmów za darmo na YouTube, a następnie łatwo zapłacą za dostęp do subskrypcji. YouTube dyskutuje nad podziałem przychodów z subskrypcji z partnerami streamingowymi, chociaż warunki mogą się znacznie różnić dla każdego partnera.

Nie wiadomo, kiedy (i czy w ogóle) nowość pojawi się u wszystkich użytkowników. Na samym początku ma być jednak udostępniona wyłącznie osobom zamieszkującym w Stanach Zjednoczonych.

 

Co sądzicie o nadchodzącej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.