Kolejne wielkie zmiany YouTube - aplikacja staje się komunikatorem!

Kolejne wielkie zmiany YouTube - aplikacja staje się komunikatorem!

Portal YouTube kontynuuje swoją politykę wprowadzania sporych poprawek w aplikacjach mobilnych. Tym razem zmiana jest znacznie większa niż ostatnie głośno zapowiadane przewijanie video, o którym pisaliśmy nie tak dawno na łamach naszego serwisu. YouTube postanowił wyjść na przeciw tym, którzy w łatwy i prosty sposób chcą dzielić się swoimi materiałami ze znajomymi - aplikacja staje się komunikatorem!
Wydawać by się mogło, że jest to pomysł nietrafiony, że Google i tak posiada już wiele komunikatorów z Hangouts na czele, które nie są jakoś szczególnie rozchwytywane przez użytkowników, więc po co im kolejny? Tymczasem w tym szaleństwie jest metoda. Nie od dziś wiadomo, że ludzie bardzo chętnie dzielą się ze sobą różnymi filmami z YouTube, rozmawiają o nich, reagują na ich temat itd. - dlaczego więc nie mogliby robić tego z poziomu samej aplikacji?

Zasada działania nie odbiega zbytnio od tego co znamy z każdego innego tego typu komunikatora. Przy danym filmie klikany "udostępnij", zaznaczamy do kogo chcemy wysłać (jedna osoba już wiele, możemy stworzyć całą konferencję) i zaczynamy dyskusję.Funkcja ta była testowana już od jakiegoś czasu, jednak dostęp do niej miało jedynie bardzo ograniczone grono użytkowników - testy odbywały się w Kanadzie, gdzie video wysyła się szczególnie często. Krok po kroku to grono się powiększa i już niedługo funkcja będzie dostępna także dla wszystkich innych użytkowników. Warto aktualizować aplikację na bieżąco, ponieważ lada chwila poprawka powinna pokazać się również u nas, na naszych urządzeniach.

 

Co sądzie o tej zmianie? Czy uważacie, że komunikator w aplikacji YouTube to dobra decyzja? Dajcie znać w komentarzach.


Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.