YouTube wprowadza ważną funkcję do aplikacji na iPhone

YouTube wprowadza ważną funkcję do aplikacji na iPhone

Wszyscy posiadacze nowych iPhone'ów będą bardzo zadowoleni z najnowszej aktualizacji aplikacji an iOS. Dostaną oni bowiem możliwość oglądania filmów w trybie HDR.


Najnowsza aktualizacja YouTube'a na iPhoneach przynosi możliwość oglądania filmów w trybie HDR. Dotyczy to jednak tylko iPhone'a 8, 8 Plus oraz X. Użytkownicy tych smartfonów mogą cieszyć się więc wysoką rozpiętością tonalną w filmach, co oznacza że specjalnie przygotowane filmy będą miały żywsze kolory i wyższy kontrast.

Aby włączyć tryb HDR wystarczy w ustawieniach jakości filmu zaznaczyć odpowiednią opcję, co nie powinno nikomu przysporzyć kłopotu, a jedynie przyjemność:Filmów z HDR na YouTube nie brakuje, jednak nie wszystkie filmy są nagrane w tej technologii. Najczęściej są to filmy przyrodnicze, a najłatwiej je znaleźć poprzez wpisanie w YouTube'owej przeglądarce hasła HDR. 

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.