YouTube pracuje nad interaktywnymi filmami

YouTube pracuje nad interaktywnymi filmami

YouTube planuje dać użytkownikom możliwość decydowania o tym, co stanie się w oglądanym przez nich filmie! Już niedługo platforma wprowadzi do swojej oferty interaktywne filmy, w których widzowie będą mieli wpływ na to, co zobaczą. 


Już w najbliższym czasie na platformie mają pojawić się materiały w zupełnie nowym formacie. W siedzibie Google pojawiła się właśnie nowa grupa pracowników, która odpowiedzialna jest za opracowanie nowej, interaktywnej funkcji oglądania filmów. Głównym zadaniem zespołu jest opracowanie sposobu, który pozwoli widzom serwisu na interakcje z treściami przedstawionymi w materiałach.Dopiero od jakiegoś czasu technologia jest na tyle zaawansowana, aby pozwolić na szybsze tworzenie interaktywnych treści. YouTube chce jednak, aby najnowszy pomysł mógł na siebie odpowiednio zarobić. Każde wideo interaktywne byłoby zarezerwowane na wyłączność dla serwisu Google’a. W ten sposób firma chce przyciągnąć nowych reklamodawców oraz trafić do jeszcze większej ilości użytkowników.

W ciągu kilku najbliższych tygodni Google ma oficjalnie ogłosić swoje plany związane z dalszym rozwojem YouTube i treści znajdujących się na tej platformie, więc interaktywne materiały także mogą stać się elementem, o którym już niedługo usłyszymy. YouTube nie może pozwolić sobie na zaniedbanie interaktywnych treści w momencie, w którym Netflix planuje wprowadzenie coraz to większej ilości właśnie takich materiałów.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.