Polska z dostępem do aplikacji YouTube GO - jest tylko jeden problem

Polska z dostępem do aplikacji YouTube GO - jest tylko jeden problem

Jakiś czas temu mogliśmy usłyszeć o specjalnej aplikacji YouTube GO umożliwiającej pobieranie filmów z serwisu YouTube i oglądanie ich w trybie offline. W założeniu funkcja ta miała być dostępna tylko w krajach rozwijających się, w których internet nie jest jeszcze wszędzie dostępny - jako pierwszy kraj zapowiedziano Indie i nie wiedzieliśmy czy w jakikolwiek sposób ten temat się rozwinie. Dzisiaj aplikację możemy zainstalować już w Polsce. 


Warto przypomnieć, że oglądanie filmów offline na YouTube jest dostępne już od jakiegoś czasu, lecz tylko i wyłącznie na płatnej platformie YouTube RED, której obsługa w Polsce nie jest jeszcze w pełni przystosowana do naszego rynku. Z pomocą przychodzi nam YouTube GO - aplikacja w założeniu genialna, lecz u nas dostępna na razie teoretycznie.

1

Aplikację co prawda możemy pobrać bez problemu - po tym działaniu jesteśmy wprowadzani w jej funkcje przez krótki samouczek. Musimy podać numer, żeby Google mógł nas zweryfikować. Niestety, sam program języka polskiego nie obsługuje. Ponadto aby film był dostępny do pobrania to sam jego twórca musi wyrazić na to zgodę. Problem w tym, że w naszym kraju nie można tego ustawienia zmienić, więc korzystanie z aplikacji jest praktycznie na ten moment niemożliwe.

W innych krajach materiały można pobierać natomiast w dwóch opcjach - Basic oraz Standard. Te różnią się od siebie jakością oraz wagą pobieranych plików. Jest to zdecydowanie przydatna opcja w miejscach, w których dostęp do internetu nie jest codziennością, a jego szybkość nie zachwyca. W Polsce poszczycić się możemy naprawdę dobrymi opcjami pakietów internetowych i w większości miejsc w naszym kraju nie musimy się martwić o szybkie łącze. Trzeba w takim wypadku zastanowić się nad sensem takiej aplikacji w krajach Europy, gdzie internet jest tani i stanowi normalność.

Być może Google ma jakieś plany odnośnie YouTube GO, lecz na razie używanie tej aplikacji w Polsce jest praktycznie niemożliwe. Na tę chwilę musimy czekać na jakieś aktualizacje oraz wieści dotyczące dalszego rozwoju tej funkcjonalności.

Co sądzicie o aplikacji YouTube GO? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl