YouTube Gaming z wyłącznymi prawami do transmisji ESL Pro League!

YouTube Gaming z wyłącznymi prawami do transmisji ESL Pro League!

O platformie YouTube Gaming tak naprawdę nie słychać zbyt wiele. Gdy usługa stała się dostępna także i w naszym kraju to nie wzbudziła ona dużego poruszenia i można chyba śmiało stwierdzić, że mało kto w gruncie rzeczy ją zna. W najbliższym czasie sprawa powinna ulec zmianie, bowiem YouTube Gaming wykupił wyłączne prawa do transmisji piątego i szóstego sezonu ESL Pro League. 


Warto podkreślić, że prawa przysługujące na wyłączność platformie od Google obejmują tylko angielskojęzyczną wersję transmisji ESL Pro League. Zatem polski stream, jak i wiele innych nadal będą prowadzone na różnych platformach, nie tylko na YouTube Gaming. Prawo ma także zakres wyłącznie jeśli chodzi o sezon piąty i szósty w aspekcie gry Counter Strike: Global Offensive. Jeśli chodzi natomiast o pulę nagród jaką zaoferują dwa następne sezony ESL Pro League - wyniesie ona dwa miliony dolarów, po jednym na każdy.

youtube-gaming-1940x1301

O tym poważnym kroku naprzód dla środowiska e-sportowego na scenie YouTube wypowiedział się Ryan Wyatt, osoba odpowiedzialna za gry komputerowe na powyższym portalu:
YouTube ma przyjemność ogłosić partnerstwo z WESA na transmisję nadchodzących sezonów ESL Pro League. Wchodząc w 5 sezon, ESL dostarczy najwyższej jakości materiały, które nie mają sobie równych. Grupa fanów i widzów profesjonalnych rozgrywek Counter-Strike powiększa się w ogromnym tempie i jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli dzielić tę pasję z naszymi odbiorcami. - Ryan Wyatt

Sezon piąty ESL Pro League rozpoczyna się już 7 lutego. Wtedy też jeśli będziecie chcieli oglądać go na żywo w języku angielskim to będziecie mogli zrobić to tylko za pośrednictwem YouTube Gaming. Jakość dostarczanych materiałów ma stać na najwyższym poziomie. W dodatku wszelkie najważniejsze mecze będą dostępne dla urządzeń 360 oraz VR. Pewne jest, że Google postanowiło zawalczyć o miejsce na e-sportowej scenie, lecz czy mu się to uda - o tym przekonamy się już niedługo.

Całość piątego i szóstego sezonu będzie rozgrywać się w tym miejscu. Pamiętajcie, że chodzi tylko i wyłącznie o stream w języku angielskim.

Co sądzicie o wkroczeniu YouTube Gaming na rynek e-sportowy?


Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

Ogromny sukces sprzedażowy konsoli Nintendo Switch! Te liczby robią wrażenie

Poznaliśmy następce Battlefielda 1?

Opcja streamingu gier już niedługo na Messengerze!

Biedronka ponownie ze świetną ofertą gier!

Nowy gra w uniwersum Outlasta już na etapie produkcji!

Oto 10 najpopularniejszych zwiastunów gier 2017 roku na YouTube