YouTube nie będzie polecał filmów o teoriach spiskowych

YouTube nie będzie polecał filmów o teoriach spiskowych

YouTube przygotował dla nas zmiany w algorytmie odpowiedzialnym za polecanie użytkownikom nowych filmów do obejrzenia, dzięki którym od teraz rzadziej trafimy na film związany z teoriami spiskowymi. 


Dlaczego YouTube zdecydował się na zmianę? Według firmy materiały dotyczące różnych teorii mogą wprowadzać widzów w błąd oraz dezinformować użytkowników serwisu w "szkodliwy sposób".YouTube podkreśla, że filmy nie naruszają regulaminu, jednak ich treść może być krzywdząca. Już od jakiegoś czasu serwis krytykowany był za to, że rozpowszechnia teorie spiskowe i niecodzienne poglądy. YouTube informuje, że zmiany w algorytmie wpłyną na mniej więcej 1% filmów dostępnych na platformie. Filmy te nadal będą dostępne i nadal mogą pojawić się w wynikach wyszukiwania, ale będą rzadziej polecane użytkownikom serwisu. Raczej nie zobaczymy jednak w proponowanych teorii spiskowych dotyczących zamachów, chorób czy zbrodni.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.