YouTube ostrzeże przed filmami sponsorowanymi przez rząd!

YouTube ostrzeże przed filmami sponsorowanymi przez rząd!

YouTube stawia na całkowitą szczerość wobec swoich użytkowników. Od teraz portal poinformuje nas, gdy zaczniemy oglądać film stworzony za rządowe pieniądze. Powiadomienie pojawi się w momencie, kiedy materiał będzie zawierał informacje, które mogą potencjalnie zawierać interpretacje wiadomości wygodne dla władz. 


Wcześniej w serwisie mogliśmy spotkać się już z informacją o lokowaniu produktów, która miała na celu pokazać widowni, że ma ona do czynienia z materiałem promującym dany produkt. Teraz YouTube postanowił zrobić krok dalej. Portal będzie ostrzegał użytkownika o finansowaniu filmu i sponsorowaniu przez rząd. Celem takiego działania jest umożliwienie użytkownikom lepszego zrozumienia źródła informacji, które oglądają.Na początek informacje pojawią się jedynie w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbędą się testy tej funkcji. YouTube potrzebuje społeczności, aby dowiedzieć się czy usługa ta na pewno działa w prawidłowy sposób.

Ta opcja może jednak stać się jedną z bardziej przydatnych. Działanie platformy może zapewnić minimalne ryzyko politycznej manipulacji na widzach. W ten sposób użytkownicy serwisu będą zabezpieczeni przed propagandą często płynącą ze strony rządu.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.