Nowa sekcja w aplikacji mobilnej YouTube

Nowa sekcja w aplikacji mobilnej YouTube

YouTube chce wprowadzić trochę więcej różnorodności do naszego stałego jadłospisu, dlatego postanawia, że doda nową zakładkę, która wzbogaci naszą dietę o nowe filmy i kanały.


Zakładka Explore, czyli Odkrywaj ma pojawić się na urządzeniach mobilnych w dolnej części ekranu. Będzie ona polecała użytkownikom filmy i kanały na podstawie tego, co oglądają. Nie brzmi to jak żadna nowość, ale zakładka ma działać na większą skalę i być bardziej różnorodna niż ekran główny.

O jej działaniu szerzej wypowiada się Tom Leung - dyrektor ds. zarządzania produktem w YouTube:Mówi on między innymi o tym, że dzięki zakładce użytkownicy będą mogli obejrzeć filmy na większą ilość interesujących ich tematów, których w innym wypadku nie znaleźliby.

Jak w przypadku wszystkich nowych funkcji bywa, dostęp do niej będą mieli nieliczni. Zgadza się, będą to posiadacze iPhone'ów... i to tylko 1% z nich! Funkcja jest aktualnie w fazie testów i nie wiadomo, kiedy dostęp do niej uzyskają wszyscy, ale można się spodziewać, że w końcu się to stanie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.