YouTube z wyłącznymi prawami do transmisji turniejów ECS

YouTube z wyłącznymi prawami do transmisji turniejów ECS

Zainteresowanie elektronicznym sportem przez YouTube trwa już od jakiegoś czasu. Sprytnie wykupują wyłączne prawa do emisji konkretnych turniejów tym samym powoli wygryzając z rynku konkurencję zmuszając użytkowników do oglądania turniejów na swojej własnej platformie. Nie zwalniając tempa postanowili nawiązać współpracę z ECS.


W styczniu bieżącego roku byliśmy świadkami pierwszego większego kroku Google związanego z emisją elektronicznych rozgrywek na rozwijającej się platformie YouTube Gaming. Wyłączne prawa do emisji rozgrywek ESL Pro League dotyczyły jedynie anglojęzycznej wersji transmisji, co oznaczało praktyczny brak zmian jeśli chodzi o śledzenie ich za pośrednictwem innych usług w innych językach. O tym wydarzeniu oczywiście napisaliśmy artykuł, który możecie przeczytać klikając tutaj.

ECS

W przypadku spotkań ESL Pro League prawa obejmują wyłączną transmisję poprzez YouTube Gaming tylko przez okres trwania piątego i szóstego sezonu. Tymczasem postanowiono pójść o krok dalej i podjąć współpracę z ESC (Esports Championship Series) - tutaj mówi się o wieloletniej umowie. Do tej pory wszelkie turnieje oraz mecze ESC były transmitowane za pośrednictwem platformy twitch.tv. Od 25 marca natomiast (wtedy wszystkie warunki zawartej umowy wchodzą w życie) więcej tam tych rozgrywek nie ujrzymy. Ten fakt postanowił skomentować Michele Attisani, współwłaściciel FACEIT.
YouTube oferuje fanom ECS nieporównywalne doświadczenia, jeżeli chodzi o transmisję online. Jak dotąd YouTube jest najczęściej oglądaną przez graczy platformą na świecie i nadal wprowadza innowacje by przodować w technologii wideo, tworząc tym samym najlepszy, nowy dom dla Esports Championship Series. - Michele Attisani

Wszystkie mecze emitowane mają być ponoć w 1080p w 60 klatkach na sekundę. Jesteśmy bardzo ciekawi co wyniknie z tej współpracy i jakie następne kroki podejmie YouTube w aspekcie e-sportu.

 

Co sądzicie o coraz większym nacisku YouTube na elektroniczny sport? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!