YouTube domyślnie ukryje komentarze pod filmami

YouTube domyślnie ukryje komentarze pod filmami

W sekcji komentarzy pod filmami na YouTube niezwykle często można napotkać wulgaryzmy, agresję i wypowiedzi niskich lotów. Włodarze od dłuższego czasu planowali przeciwdziałać toksyczności na platformie, ukrycie komentarzy może być kolejnym krokiem skierowanym w tę stronę.


YouTube jakiś czas temu podjęło podobne działania związane z ograniczeniem komentowania, wtedy w kontekście ochrony najmłodszych użytkowników przed niepokojącymi komentarzami o podtekście erotycznym. Pisaliśmy o tym tutaj. Tym razem zarząd serwisu posuwa się dalej, testowana jest nowa wersja aplikacji, w której sekcja komentarzy będzie domyślnie ukryta.

Jeśli ta opcja wejdzie w życie, obok liczników łapek pojawi się nowy przycisk, pod którym będzie ukryta sekcja komentarzy. Właściwie na pierwszy rzut oka nowa funkcjonalność wręcz ułatwia dostęp do komentarzy i jest praktyczna. Użytkownicy nie są zmuszeni do scrollowania przez proponowane filmy, a za pomocą jednego kliknięcia komentarze ukazują się w wygodnym, osobnym okienku. Dodatkowo przez pociągnięcie w górę będzie można odświeżyć komentarze, co do tej pory nie było możliwe.

Nowa funkcja jest obecnie testowana w Indiach i wiele wskazuje na to, że pojawi się również w innych krajach. Warto podkreślić, że obecnie testom poddawana jest wersja aplikacji na telefonach z Androidem.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu