YouTube dodał funkcję rajdowania znaną z Twitcha

YouTube dodał funkcję rajdowania znaną z Twitcha

YouTube ogłosił właśnie implementację funkcji Live Redirects, która pozwoli twórcom na przekierowanie widzów do innej transmisji na żywo. Mowa tu więc o nowości działającej podobnie, co rajdy na platformie Twitch.


Rajdy na Twitchu to zjawisko, które w pewnym momencie nabrało bardzo negatywnego wydźwięku. Część twórców bowiem jawnie zapraszała swoich odbiorców do hejtowania innych streamerów, co wiązało się z dosyć przykrymi skutkami. Wygląda na to, że YouTube chce zniwelować ten problem na swojej platformie.

Wprowadzona właśnie funkcja Live Redirects działa tak, by osoby transmitujące na żywo mogli odsyłać swoich widzów do innego streama w momencie, gdy oni skończą nadawanie. Dzięki temu użytkownicy będą mogli kontynuować oglądanie np. podobnej rozgrywki czy tematycznego materiału.

Źródło: Twitter (@TeamYouTube)


Różnica pomiędzy Twitchem jest jednak taka, że YouTube pozwoli wskazywać tylko te kanały, które albo subskrybują streamera lub takie, które dodały konkretny kanał do specjalnej listy. Dzięki temu zjawisko najazdu botów i tzw. "hate raids" ma zostać ograniczone do minimum.

Warto też zaznaczyć, że funkcja Live Redirects jest dostępna wyłącznie dla kont posiadających ponad 1000 subskrybentów i nie będących aktywnie zaangażowanych w działania społeczności. Nowość powinna już być aktywna u większości użytkowników spełniających te wymagania.

 

Co sądzicie o opcji Live Redirects? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.