YouTube bez reklam? Umożliwi to nowy odtwarzacz

YouTube bez reklam? Umożliwi to nowy odtwarzacz

YouTube postanowił rozbudować swoją ofertę edukacyjną poprzez implementację specjalnego odtwarzacza. Materiały przez niego wyświetlanie nie będą zawierać reklam oraz zostaną uwolnione od algorytmu rekomendacji.


Nie da się ukryć, że YouTube to wręcz idealne miejsce do poszukiwania poradników czy materiałów pozwalających podszkolić jakąś umiejętność. Cóż - platforma jest wykorzystywana do celów edukacyjnych przez ponad 90 procent użytkowników, co musi o czymś świadczyć.

Osoby odpowiedzialne za serwis postanowiły w końcu ten fakt wykorzystać i przygotować specjalny odtwarzacz przeznaczony dla partnerów edukacyjnych (m.in. EDpuzzle czy Purdue University w Stanach Zjednoczonych). Mogą oni przygotowywać specjalne playlisty i osadzać je np. w swoich aplikacjach do celów oświatowych.

Źródło: YouTube


Co jednak najważniejsze - takie materiały byłyby w pełni pozbawione reklam oraz nie obejmowałby ich system rekomendacji. Wszystko po to, by użytkownik nie został rozproszony przez treści niezwiązane z "lekcjami". To jednak nie wszystko.

YouTube wzbogacił się także o opcję tworzenia quizów z pytaniami dotyczącymi np. konkretnego materiału edukacyjnego. Ma to pozwolić w utrwaleniu nabytej przez użytkowników wiedzy. Jeśli zaś chodzi o plany na przyszłość, to serwis chce iść w stronę udostępnienia możliwości tworzenia zweryfikowanych kursów przez twórców.

Źródło: YouTube


Na razie specjalny odtwarzacz bez reklam będzie dostępny dla ograniczonej liczby osób - trudno stwierdzić czy w przyszłości zostanie udostępniony szerszej grupie odbiorców. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

 

Co sądzicie o opisanej nowości? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.