YouTube po tragedii w Las Vegas banuje filmy z modyfikacjami broni

YouTube po tragedii w Las Vegas banuje filmy z modyfikacjami broni

YouTube stosuje konkretne środki w walce z przemocą. Niejednokrotnie twórcy przekonywali się, że bot odpowiedzialny za selekcję materiału udostępnianego na tej platformie bardzo często zaliczał wpadki, jednak tym razem trudno się nie zgodzić z listą zbanowanych filmów.


Cała sprawa jest ściśle związana z najbardziej krwawą w historii Stanów Zjednoczonych strzelaninie. Podczas Harvest Festival w Las Vegas doszło do strzelaniny, w której napastnik używał specjalnie zmodyfikowanej broni. Poradniki jak zmodyfikować broń w ten sposób, jaki to zrobił napastnik dostępne były na YouTubie.


Pracownik YouTube mówi, że YouTube jako korporacja ma bardzo ostrą politykę dotyczącą szkodliwych i niebezpiecznych treści. Po strzelaninie w Las Vegas cały zespół przyjrzał się bliżej dostępnym filmom, które podpowiadają jak sprawić, żeby broń działała szybciej. YouTube poszerzył zakres swojej polityki odnoszącej się do niebezpiecznych treści i wprowadził zakaz upubliczniania tego typu filmów.


Niestety, pomimo zbanowanych filmów i poszerzonej polityki na YouTubie wciąż można znaleźć tego typu filmy. Czy jest to walka z wiatrakami prowadzona przez YouTube'a? Być może, jednak z całą pewnością lepiej jest walczyć i zniechęcać ludzi do dzielenia się takimi materiałami, niż nie robić kompletnie niczego.


Czytaj także:


Afera w USA. YouTube wybiera komu wyłączać monetyzacje materiałów? Na przykładzie filmów o tragedii w Las Vegas. 


Dan Bilzerian w ogniu krytyki po nagraniu ucieczki ze strzelaniny w Las Vegas


 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.