Xiaomi zapytało użytkowników, którą nakładkę wolą. Później usunęło ankietę

Xiaomi zapytało użytkowników, którą nakładkę wolą. Później usunęło ankietę

W internecie nic nie ginie, o czym zapomniało Xiaomi. Na swoim Twitterze umieściło sondę, której wyniki nie były zadowalające dla firmy, po czym ją usunęło. 


Po bardzo dobrze przyjętym Xiaomi Mi A1, który działał na tzw. czystym Androidzie, bez nakładki MIUI od Xiaomi chińska firma postanowiła zapytać swoich fanów, która nakładka podoba im się bardziej. Oto wyniki ankiety udokumentowane przez jednego z użytkowników Twittera:Jak widać przewagę w ankiecie miał Android One, czyli czysty Android, a nie nakładka od Xiaomi. Wyniki okazały się nie do przełknięcia dla Xiaomi, dlatego usunęło powyższą ankietę. Dla chińskiego producenta smartfonów i nakładek systemowych był to po prostu strzał w kolano, którego chciano się jak najszybciej pozbyć. W internecie jednak jest to zwyczajnie nie możliwe.

Wygląda jednak na to, że Xiaomi nie zrezygnuje z rozwijania swojej nakładki, bo w przeciwnym wypadku wyniki ankiety nie byłyby dla nich aż tak ważne.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.