Xiaomi wchodzi na rynek USA!

Xiaomi wchodzi na rynek USA!

Ekspansja na rynek europejski udała się marce Xiaomi bezbłędnie. Firma bije tam rekordy sprzedaży i zarabia coraz większe pieniądze. Teraz głównym celem chińskiego producenta jest podbicie Ameryki. Ma to się stać już w przyszłym roku.


Popularność tytułowej firmy w Europie da się dostrzec przebywając nawet w naszym kraju. Dużo osób decyduje się na zakup telefonów Xiaomi ze względu na świetny stosunek ceny do jakości. Pojawienie się w Polsce stacjonarnych placówek marki tylko umocniło jej pozycję. Teraz nadszedł czas na USA.

Xiaomi postanowiło rozpocząć ekspansję na kolejny rynek - Stany Zjednoczone


Wang Xiang, wiceszef Xiaomi, zapowiedział, że głównym celem korporacji jest aktualnie gwałtowny debiut na rynku amerykańskim. Ma to nastąpić już w przyszłym roku. Z racji na jego specyfikę firma musi najpierw odpowiednio przygotować się do tego kroku.

Aby ekspansja przebiegła pomyślnie, marka musi zawrzeć umowy z tamtejszymi operatorami. W USA to oni sprzedają najwięcej telefonów komórkowych - zbyt tych urządzeń w stacjonarnych sklepach jest za to  bardzo mały. Do tego dochodzi oczywiście problem napiętych stosunków pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi.

Jednakże jeśli nic nie zakłóci planów Xiaomi, to już w przyszłym roku Amerykanie będą mogli bez problemów nabyć te azjatyckie smartfony.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.