YouTube zaniedbał aplikację dla Xbox One, więc ci zrobili swoją...

YouTube zaniedbał aplikację dla Xbox One, więc ci zrobili swoją...

Niedawno swoją premierę miała konsola Xbox One X, której głównym atutem jest możliwość odtwarzania treści w 4K. Niestety dla YouTube nie jest to odpowiednim powodem, aby w jakikolwiek sposób zainteresować się rozwojem swojej aplikacji na sprzęt Microsoftu. 


Aplikacja YouTube na Xbox'a nie wspiera rozdzielczości 4K oraz technologii HDR, a także nie obsługuje filmów w 60 klatkach na sekundę. Takie zaniedbania zdenerwowały do tego stopnia pracowników firmy, że ci postanowili stworzyć własny, lepszy program. Nazywa się MyTube i jest wybawieniem dla wszystkich użytkowników konsol od Microsoftu.Sama aplikacja pojawiła się w połowie bieżącego roku i mimo tego, że kosztuje 4,99 zł to została przez wszystkich bardzo ciepło przyjęta. Wreszcie gracze przed telewizorem mogli oglądać wideo w 60 klatkach na sekundę oraz cieszyć się miłym dla oka, minimalistycznym wyglądem programu. Premiera konsoli Xbox One X to kolejny krok w jego rozwoju - twórcy postanowili wprowadzić możliwość śledzenia treści w rozdzielczości... 8K.

To, że taka aplikacja w ogóle powstała jest zasługą liberalnego podejścia Microsoftu do tworzenia przez użytkowników nieoficjalnych produktów i udostępniania ich za pomocą cyfrowej dystrybucji. Taki stan rzeczy ma oczywiście swoje złe, jak i dobre strony. Trzeba przyznać, że w sklepie Microsoft'u jest znacznie większy chaos - znaleźć możemy w nim wiele programów, które wydawać mogą się co najmniej budzące wątpliwość w kwestii poszanowania praw autorskich. Gdyby jednak firma prowadziłaby inną politykę, to MyTube nigdy by nie powstało, a gracze nadal musieliby się męczyć z okropną aplikacją YouTube.

Źródło: spidersweb.pl

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.