Xayoo vs. Gimper: do sieci trafiła kolejna odpowiedź na zarzuty

Xayoo vs. Gimper: do sieci trafiła kolejna odpowiedź na zarzuty

Już od blisko dwóch tygodni w internecie mówi się o dramie pomiędzy Xayoo a Gimperem. Wszystko zaczęło się od wypowiedzi pierwszego z nich na cage'u FAME MMA, a do teraz doczekaliśmy się już trzech publikacji twórców, które przedstawiają punkt widzenia każdego z nich. Dziś do internetu trafiła wyczekiwana odpowiedź Gimpera na streama Xayoo.


Różnica zdań pomiędzy twórcami zyskała na rozgłosie wraz z odbywającą się pod koniec września transmisją na żywo zapowiadającą FAME MMA. Gościnnie występujący na niej Xayoo odpowiedział na pytanie dotyczące Gimpera. "Nie pałam sympatią do Gimpera, ale nie wiem szczerze kto pała do niego sympatią. Nie wiem, może sponsorzy albo ludzie którzy z nim współpracują. [...] Gimper stał się takim mówiącym manekinem i osobiście dla mnie to jest słabe. [...] Nieprzyjemny gość, według mnie nieprzyjemne otoczenie." - mówił na streamie Xayoo.Gimper nie pozostawił wypowiedzi Xayoo bez reakcji i 3 października na swoim kanale zamieścił film z odpowiedzią na to, co powiedział streamer na cage FAME MMA. Tomasz wspomniał przede wszystkim, że to co powiedział Xayoo na transmisji zupełnie się różni od tego, jak zachowywał się w stosunku do niego prywatnie. "Moim zdaniem jest to z jednej strony trochę hipokryzja, a z drugiej stronie takie pier***** pod publikę." - mówił Gimper.

YouTuber odniósł się także do wypowiedzi członków Xayoo Industries, w tym Japczana, który również nie szczędził ostrych słów w stronę Tomasza Działowego. Sporą część wątku poświęcił też faktowi, że Xayoo poprosił go o usunięcie materiałów z kanału AGO, które rzekomo były spowodowane nieudanymi rozmowami o współpracę z firmą. "Z racji że temat podejmujesz publicznie, to ja publicznie odpowiadam, ale generalnie nie kumam o co masz problem" - kończy film Gimper.Kilka dni później odpowiedź przygotował Xayoo, który odniósł się do filmu Gimpera i przedstawił całą sytuację ze swojej strony. Streamer na dwugodzinnej transmisji na żywo przeczytał obszerne sprostowanie w sprawie i zarzucił Tomkowi m.in. wykorzystywanie jego ksywki na miniaturkach i w tytułach, złą interpretację ich znajomości, propozycję "fake dramy", wtrącanie się w konflikt z Disem czy błędne spostrzeżenia na temat jego rozmów prowadzonych z AGO.

Ostatnia kwestia okazała się najciekawsza dla widzów, bowiem streamer zdradził szczegóły rozmów prowadzonych z organizacją. Propozycje wspólnej działalności nie były dla Xayoo przez wiele miesięcy satysfakcjonujące pod względem finansowy, a gdy streamer miał zdziwić się na zaproponowaną kwotę 10 tysięcy za współpracę, właściciel AGO miał powołać się na pewne kontakty i zagrozić mu permanentnym banem w LoLu.Dziś na kanale Gimpera pojawił się kolejny materiał, w którym YouTuber odpowiedział na szereg zarzutów ze streama Xayoo. W niektórych z nich Gimper przyznał rację streamerowi, jednak w większości z nich przedstawił, jak wyglądało to z jego strony. Na końcu Tomasz pochwalił Xayoo za jego postawę wobec widzów, kiedy to poprosił ich o unikanie zbędnych komentarzy dotyczących wymiany zdań, ponieważ była to ich wspólna sprawa do wyjaśnienia.

"Jeżeli od Marcina pojawi się jeszcze jakaś odpowiedź, to już chyba nie będę robił o tym filmu, żeby nie zaogniać tematu - albo odpowiem na moim Twitterze, albo zrobię to na Insta Stories, bo mówiąc jest łatwiej przekazać coś niż pisząc. Dostałem odpowiedź, której potrzebowałem. [...] Chodziło o to, żeby sobie coś wyjaśnić i z mojej strony temat zamknięty." - mówi na koniec Gimper.


Co sądzicie o wymianie zdań pomiędzy Xayoo a Gimperem? Piszcie!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.