Wystartował drugi sezon Thunder Island!

Wystartował drugi sezon Thunder Island!

Właśnie jesteśmy świadkami premiery drugiej edycji serwera Thunder Island. Jeśli stęskniliście się za Minecraftem, to chyba właśnie nadarzyła się świetna okazja, by powrócić do tego sześciennego świata. 


Ponad dwa miesiące temu mieliśmy do czynienia z finałem pierwszej edycji Thunder Island - serwera Minecraft tworzonego przez reZigiusza i ekipę Thunder Crew. Zainteresowanie projektem okazało się ogromne, więc nie dziwi fakt, iż już wtedy zapowiedziano jego kontynuację.

Na debiut kolejnej odsłony serwera musieliśmy czekać nieco ponad dwa miesiące. Czemu trwało to tak długo? Przede wszystkim dlatego, że nie mówimy wyłącznie o ponownej aktywacji dostępu do tej samej mapy. Świat został bowiem rozszerzony niemalże 25-krotnie względem poprzedniego sezonu.Zaangażowani przez inicjatorów budowniczowie wykonali naprawdę świetną robotę. Wrażenie pod względem monumentalności i dbałości o detale robią zarówno wszystkie budynki, jak i otoczenie. Na interaktywnej stronie możecie przejrzeć całą mbapę.

Oczywiście lepszym rozwiązaniem byłoby zagranie na serwerze. W tej kwestii nic się nie zmienia - na Thunder Island może wejść każdy. Nie ma więc mowy o jakichś elitarnych klubach i oczekiwaniu na wejściówki. Wystarczy posiadać Minecrafta w wersji 1.8 oraz znać kod IP - MC.THUNDERISLAND.PL lub THUNDERISLAND.PL.

Jak głosi opis projektu:
To kolejna odsłona serwera RPG, który opowiada historię fantastycznego świata pełnego złych czarów i potworów do pokonania! Wciel się w głównego bohatera i pomóż rozwiązać problemy mieszkańców wyspy przechodząc fabułę. Czekają na Ciebie questy i potężna mapa do poznania (25 razy większa niż w poprzednim sezonie). Przemierzaj jej najskrytsze zakątki podróżując na własnym wierzchowcu. Możesz również handlować z NPC na prostej zasadzie kupna i sprzedaży. Podróżuj, zwiedzaj i rozwijaj własną postać, przechodząc misje, walcząc z customowymi mobami oraz używając mechanik wcześniej niepoznanych w Minecrafcie. Zarób trochę monet i kup swój kawałek ziemi w postaci wyspy działkowej. Czeka na Ciebie mnóstwo fantastycznej zabawy i przygody, która na pewno będzie niezapomniana.

Oprócz nowego terenu do eksploracji przygotowano także odświeżoną fabułę, wyjątkowe potwory i mechaniki. Jeśli nie macie możliwości gry na serwerze, to nic straconego! Na gamingowym kanale Remigiusza pojawiać się będzie codziennie odcinek dedykowany temu projektowi. Od startu zadebiutowały już dwa takie klipy:

 

Planujecie grać na Thunder Island? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.