Wykop.pl z nowym wyglądem strony. Nie wszyscy są zadowoleni

Wykop.pl z nowym wyglądem strony. Nie wszyscy są zadowoleni

Wykop.pl to jeden z najbardziej znanych polskich serwisów społecznościowych. Po wielu latach, popularna strona internetowa doczekała się swojej nowej wersji. Wprowadzenie zmian spowodowało jednak, że strona na ten moment nie działa najlepiej. Użytkownicy nie są z tego powodu zadowoleni, ale pojawiły się także pozytywne komentarze.


Wykop, który przez niektórych nazywany jest "polskim Redditem", słynie przede wszystkim z zaangażowanej społeczności. W ramach działania serwisu, użytkownicy "wykopują" na stronie głównej najbardziej wartościowe według nich treści. W ten sposób, najgorętsze wpisy lądują na górze strony. Nie sposób jednak wspomnieć o "Mikroblogu", czyli funkcjonalności Wykopu, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi codziennymi przeżyciami czy memami, które następnie w podobny sposób "plusują". Do tej pory zarówno strona główna, jak i wspomniana zakładka, nie były przez lata odświeżane pod względem wizualnym przez moderację serwisu. Wszystko zmieniło się dziś w nocy.

Nowy wygląd strony Wykop.pl


Już wczoraj, na noc z poniedziałku na wtorek, administracja portalu zapowiedziała przerwę techniczną. W czasie jej trwania, programiści zaimplementowali nową wersję Wykopu. Strona została zmieniona pod naprawdę wieloma względami. Pojawiły się nowe zakładki, kategorie łączące wiele tagów, nowy układ dotychczasowych zakładek (w tym strony głównej) oraz "Mikrobloga", chociaż o tym ostatnim jeszcze zaraz. Co istotne, strona wydaje się znacznie bardziej dostosowana do dzisiejszych standardów i wizualnie znacznie zyskała na "świeżości". Czy jest przez to bardziej czytelna? To już kwestia indywidualna, która podzieliła niektórych użytkowników.

Źródło: Wykop.pl


Wraz z nową odsłoną, pojawił się jedna pewien inny problem. Chodzi o działanie serwisu. Wiele osób zgłasza od rana liczne błędy na portalu, a co bardzo istotne, najważniejsza opcja zaangażowanej społeczności serwisu - "Mikroblog" - od wielu godzin nie działa, bądź działa bardzo wolno. Problem stanowią także aplikacje, które były tworzone w oparciu o dotychczasową wersję Wykopu. W ten sposób przestała działać np. funkcjonalność "AnonimoweMirkoWyznania", a jaj twórca stwierdził, że to koniec działania profilu, który umożliwiał anonimowe dzielenie się historiami.

Źródło: Wykop.pl


Problemów jest jednak znacznie więcej, o czym informują kolejni użytkownicy m.in. na mediach społecznościowych Wykopu. Miejmy jednak nadzieje, że jest kwestią czasu to, aż serwis zacznie działać z powrotem prawidłowo. Przywrócenia starej wersji Wykopu raczej nie ma co się spodziewać, choć część użytkowników apeluje nawet o takie działania.

A Wy? Jak oceniacie nową wersję Wykop.pl? Piszcie!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.