Wujek Łuki komentuje zamiar zastrzeżenia znaku Ekipy przez obcą osobę

Wujek Łuki komentuje zamiar zastrzeżenia znaku Ekipy przez obcą osobę

W ostatnich dniach media poruszyły sprawę kolejnych problemów Ekipy Friza. Poinformowano wtedy o działaniach pewnego biznesmena, który chce rzekomo zastrzec znak "Lody Ekipa". Teraz do doniesień odniósł się sam Wujek Łuki. 


Wraz z nagłośnieniem sprawy logo z udziałem Wersow, upubliczniono informacje dotyczące tego, że ktoś z zewnątrz próbuje zastrzec oficjalne logo Ekipy. Kilka dni temu w internecie pojawiły się jednak niepokojące dla YouTuberów informacje o tym, że pewien biznesmen próbuje także zgłosić znak słowny "Lody Ekipa".

Jak podał portal Wirtualne Media w biuletynie Urzędu Patentowego sprzed blisko dwóch tygodni znalazł się wniosek Romana Hodurka o zastrzeżenie tego zwrotu w odniesieniu do m.in. lodów czy sorbetów. Media hucznie nazwały to "końcem Lodów Ekipy". Czy aby na pewno?

W najnowszym filmie na kanale Aferki temat poruszył BOXDEL, który skontaktował się z Wujkiem Łukim. Twórcy przedstawili, że Pan Roman chce także zastrzec inne nazwy związane z Ekipą, a także Teamem X.Michał napisał do Wujka Łukiego bezpośrednio w wiadomości prywatnej, której fragment został udostępniony w materiale za zgodą twórcy. Łukasz odpisał w następujący sposób:

Źródło: Kanał Aferki na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=9Xc8s2iwo9U)


W związku z sytuacją Ekipa zawiadomiła odpowiednie organy, które mają sprawdzić m.in. zasadność dotyczącą praktyk o nieuczciwej konkurencji w tym konkretnym przypadku. Oznacza to, że Wujek Łuki i spółka wzięli sprawę zastrzeżenia znaków na poważnie, a my musimy czekać na jej rozwiązanie na drodze prawnej i z uwzględnieniem obowiązujących przepisów. Co uważacie u całej sytuacji?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.