Współzałożyciel YouTube ponownie zmienił opis pierwszego filmu na platformie

Współzałożyciel YouTube ponownie zmienił opis pierwszego filmu na platformie

Współtwórca YouTube kilka dni temu zaktualizował opis pierwszego filmu w serwisie, krytykując przy tym ostatnią decyzję platformy o zrezygnowaniu z wyświetlania łapek w dół pod filmami. Teraz opis "Me at the zoo" został zaktualizowany ponownie, ale tym razem zawiera pełne oświadczenie Jaweda Karima w sprawie.


O proteście Jaweda, czyli współzałożyciela platformy YouTube, pisaliśmy tutaj. Twórca w związku z decyzją giganta o tym, aby ukryć licznik łapek w dół pod wszystkimi materiałami, zmienił opis filmu na następujący:
Kiedy każdy YouTuber jest zgodny co do tego, że usuwanie łapek w dół jest głupim pomysłem, to najprawdopodobniej tak jest. Próbuj ponownie, YouTube 🤦‍♂️

Teraz opis legendarnego wideo został ponownie zmieniony i zawiera długie oraz stanowcze oświadczenie współtwórcy serwisu. Karim pisze w nim, że dawanie łapek w dół jest niezbędne na YouTube oraz na innych platformach opartych na publikacji treści przez innych użytkowników. "Dlaczego? Ponieważ nie wszystkie teści tworzone przez użytkowników są dobre. W rzeczywistości większość z nich nie jest dobra." - tłumaczy.

Aktualny opis pierwszego filmu zamieszczonego na YouTube. Źródło: YouTube


Jawed odnosi się także do słów Matta Kovala, który na oficjalnym kanale YouTube zapowiedział zmiany popularnej funkcjonalności, tłumacząc decyzję tym, że spora część widzów daje masowo łapki w dół tylko dlatego, że nie lubią danego twórcy. Swój apel Jawed kończy ostrymi słowami:
W biznesie jest tylko jedna rzecz ważniejsza niż "Zrób to lepiej". I jest to "Nie spieprz tego".

Na ten moment trudno powiedzieć czy oświadczenie współzałożyciela serwisu zmieni coś w sprawie, jednak w ostatnich dniach coraz więcej osób krytykuje decyzję YouTube, publikując w mediach społecznościowych wady proponowanego rozwiązania. Nieraz byliśmy świadkami, jak gigant wycofywał się ze swoich nie do końca przemyślanych rozwiązań, więc i tutaj wszystko jest możliwe.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.